Jak jsme si splnili svůj sen a postavili vlastní srub?

Jak postavit srub bez zbytečných nákladů navíc? Předáme Vám naše know-how.

Mít srub či roubenku na krásném místě je snem mnoha lidí, zejména těch s přírodou spjatých. My už jsme si svůj sen splnili. A že nevíte jak na to Vy? Nevěšte hlavu. Rádi Vám pomůžeme splnit i ten Váš bez zbytečných nákladů navíc. Lidi podobného smyšlení by si přece měli pomáhat.

Jak postavit srub bez miliónů a drahých hypoték?

Ne všichni máme představu jak toho dosáhnout v rámci našich omezených možností. A tak se s Vámi chceme podělit o naše nabyté poznatky a dohromady najít řešení jak dosáhnout úspěšně cíle. Vždyť musí být cesta, jak to dokázat i pro nás co nemáme zbytečné milióny na kontě na to, aby nám vše zrealizovala firma na klíč.

K životnímu stylu lidí jako my patří vůně dřeva, blízkost přírody, romantika a to vše bydlení ve srubu zaručuje. Díky country hudbě, tanci a chovu westernového plemene koní pro nás byl kanadský srub s interierém pohledového dřeva jasnou volbou.

Další tipy - Výhody stavby srubu svépomocí (ale nejen srubu)

Začněte inspirací, projeďte se krajinou

Začalo to tak, že jsme na Valašsku hledali pro chov koní pozemek s pastvinou a tak jsme vyměnili byt za pozemek s chátrajícím domkem a stodolou. Po zjištění, že je starý dům tak na shození, jsme chtěli dům, který by byl v souladu s přírodou, naším stylem, trvanlivý a zdravý.

Abychom se ujistili, že tato stavba zapadne do valašské krajiny, objeli jsme pár tradičních roubenek v okolí a prvky, které je charakterizují se snažili vtisknout do našeho návrhu dřevostavby.

Díky zápraží, pohledovým krovům, přesahovému zastřešení a "sukničce (stříška v čele), vypadá náš srub z dálky jako salaš. Jen okna jsme se snažili zvětšit, abychom paprsky dostali více dovnitř.

Pomůžeme Vám také najít vhodnou parcelu.

Zeptejte se majitelů stavby

Pro správnost naší volby jsme navštívili spokojené osazenstvo jedné čerstvě postavené stylové roubenky tu na Valašsku. Při dotazu čím by nás zviklali ze stavby srubu, nám překvapivě prozradili, že původně toužili po kanadském srubu. Ale vzhledem k tomu, že jim to úřady nechtěly povolit, byli nuceni postavit roubenku.

Abychom uvedli na pravou míru, proti roubenkám nic nemáme, ba naopak to jsou mnohdy nádherné, tradiční skvosty, ze kterých na človéka dýchne duch historie. Ale srub je pro nás symbolem průkopnictví, dobrodružství, nových obzorů - prostě nové energie.

Najít ty správné stavitele...

A jak už to tak bývá, když si člověk přitáhne po čem touží do svého života , skvělou shodou "náhod" jsme narazili na zručnou patru šikovných, poctivých srubařů ze Slovenska. A ti teprv dali našim představám tu správnou reálnou podobu.

S jejich skvěle odvedenou prací za rozumnou cenu jsme byli velmi spokojeni a naše stavba je toho důkazem. Ostatně jsme od té doby dobří přátelé a pravidelně se navštěvujeme. Napadlo nás co třeba jejich aktivity pomoct rozšířit mezi více lidí u nás na Moravě.

...a šikovné řemeslníky

Díky našim zkušenostem při dokončování stavby jsme si (sice zdlouhavě a oklikami) vyšlapali cestičku, jak srub dokončit s omezeným rozpočtem. Vyhledali jsme postupne z každého oboru šikovné řemeslníky, kteří nám byli ochotni pomoct a poradit s jednotlivými pracemi. A své zkušenosti si nechceme nechat jen pro sebe. Vždyť srub by přece nemusel být jen doménou bohatých lidí, ale hlavně lidí bohatých duchem.

Pomůžeme i vám

Stačí nám napsat, nebo zavolat.

 

Postavili jsme si srub, pomůžeme a poradíme i s vaší stavbou srubu | užitečné odkazy